Kıbrıs Ziyaretiniz’de Konaklama Seçenekleri

Gerek Şampiyonalara, gerekse turistik gezilerde, Kıbrıs’ı ziyaret etmeyi planlıyorsanız elbette konaklama ihtiyacınız olacak.  Bu konuda size yardımcı olabilmek için bir rehber hazırladık.

Girne; Kıbrıs’ın, tartışmasız, en çok tercih edilen turistik şehirdir. Son yıllarda yüksek binalar artmış olsada hala tatilseverlere huzur, deniz, kumsal ve güneş seçeneklerini sunmaktadır. Bu yapılaşma sadece şehir merkezinde olup, sahil şeridindeki güzide bölgeleri etkilememiştir. Girne’nin bir diğer özelliği ise ada içeriisnde en fazla konaklama seçeneği sunan şehirdir. Ekonomik otelelrden, lüks 5 yıldılzı otellere, şehir merkezine yakın olan, veya merkeze uzak olup denize sıfır olan sayısız otelden bir tanesi mutlaka ihtiyacınızı karşılayacaktır.  Kıbrıs Otellerinin büyük bir kısmının bulunduğu Girne aynı zamanda yeme-içme ve eğlence konusunda da en fazla seçeneği sunmaktadır. Güvenli ve dünyanın diğer turizm kentleri ile karşılaştırıldığında hala sessiz ve sakin olan Girne, tartışmasız birinci tercih edilecek tatil güzergahıdır.

Bahar ile birlikte başlayan festival ve etkinlikleri takip etmeli ve ziyaretinizi bu etkinlikler çerçevesinde planlamanızı öneririz. Böylelikle hem tatilinizde deniz ve güneşten faydalanır, hemde farklı kültürel etkinliklere iştirak edip daha da unutulmaz bir deneyim yaşamış olursunuz.

0 Comments

You can be the first one to leave a comment.

Leave a Comment