MOK BAŞKANI GÖKBİLEN VE TAEKWONDO MİLLİ TAKIMI ÜSTEL’E TEŞEKKÜR ETTİ

arsiv resimleri (29)

Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen ile Taekwondo Milli Takımı, Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel’i ziyaret ederek, Global Taekwondo Federasyonu Dünya Şampiyonası’nın KKTC’de yapılması için destek vermesinden ötürü Bakan’a teşekkür etti.
Bakanlık Basın Bürosu’ndan verilen bilgiye göre, Eyüp Zafer Gökbilen, ziyarette yaptığı konuşmada, Global Taekwondo Federasyonu’nun iki yılda bir organize ettiği GTF Dünya Şampiyonası’nın dokuzuncusunun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılacağını hatırlattı.
Geçtiğimiz hafta İskoçya’nın Dundee kentinde düzenlenen GTF Genel Kurulunda, 2013 yılında yapılacak organizasyon için dört ülkenin talip olduğunu anlatan Gökbilen, genel kurula Bakan Üstel’in direktifiyle katılan İngiltere’deki KKTC Turizm Merkezi ekibinin yaptığı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni tanıtıcı sunumun çok etkili olduğunu söyledi.
Gökbilen düzenlenen genel kurulda, KKTC’nin İngiltere Turizm Merkezi Koordinatörü Kadir Doruhan’ın KKTC’nin gerek alt yapısıyla, gerek tesisleriyle ve tecrübesiyle 2013 yılında  yapılacak 9. Global Tekwonda Dünya Şamiyonasına aday ülke olduğunu belirtip böyle bir organizasyonu KKTC’nin ülkece başaracağına dair güven veren bir konuşma yaptığını Bakan Üstel’e anlattı.
Gökbilen, genel kurulda yapılan oylamada oy kullanmamayı tercih eden Yunanistan’ın da aralarında bulunduğu 21 temsilciden 20 temsilcinin onayı ile 2013 yılında yapılacak olan GTF 9. Dünya Şampiyonası’nın KKTC’de yapılmasının kararlaştırıldığını ifade etti.
2013 yılında yapılacak organizasyonun Ağustos – Ekim ayları arasında Lefkoşa’da gerçekleşeceğine dikkati çeken Gökbilen, GTF Dünya Şampiyonası organizasyonuna bütün ülkeleri davet edeceklerine, yüzlerce sporcunun katılmasını bekledikleri sportif olayın turizm yönünün de bulunduğuna dikkati çekti.
Gökbilen organizasyonun KKTC’nin tanıtımına büyük katkı sağlayacağına inandığını belirterek Genel Kurul salonuna asılan, Bakanlıkla birlikte hazırladıkları posteri Bakan Üstel’e hediye etti.
Turizm Çevre ve Kültür Bakanı Ünal Üstel de, KKTC Taekwondo Milli Takımı’nın ülkemize kazandırdığı dünya çapındaki şampiyonluklardan gurur duyduğunu ifade ederek, ülke tanıtımına koydukları katkılardan ötürü MOK Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen’e, rahatsızlığı nedeniyle ziyarete katılamayan Federasyon Başkanı Mustafa Aktuğ’a ve Milli Takım sporcularına teşekkür etti.
Turizm Çevre ve Kültür Bakanlığı’na bağlı yurt dışı turizm tanıtım ofislerinin bulunduğu İngiltere, Almanya ve Türkiye’de Federasyonun katılacağı her türlü faaliyete destek vermeye hazır olduklarının altını çizen Bakan Üstel, 2013 yılında KKTC’de gerçekleştirilecek  9. Global Tekwonda Dünya Şamiyonasının başarıyla tamamlanması için de Bakanlık olarak her türlü katkıyı yapacaklarını bildirdi.

MOK BAŞKANI GÖKBİLEN VE TAEKWONDO MİLLİ TAKIMI ÇAVUŞOĞLU’NU ZİYARET ETTİ

İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu , İskoçya’da yapılan “Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda KKTC’yi başarıyla temsil ederek ülkeye dönen, Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen başkanlığındaki Taekwondo Milli Takımı’nı kabul etti.

Ziyarette konuşan Eyüp Zafer Gökbilen, sporcuların dünya şampiyonasında elde ettikleri başarıları bakana aktararak 2013 yılında ülkemizde yapılacak olan Dünya Taekwondo Şampiyonası için destek istedi.
İçişleri ve Yerel Yönetimler Bakanı Nazım Çavuşoğlu ise konuşmasında inanmanın başarmanın yarısı olduğunu belirterek sporcuları inandıkları ve başardıkları için kutladı. Çavuşoğlu ülkenin gelişmesine katkı koyanların kendilerinin dostları olduğunu ve bu konuda da onlara müteşekkir olduklarını belirtti. Çavuşoğlu Dünya Şampiyonası’nın KKTC’de yapılacak olmasının büyük bir olay olduğunu ifade ederek üzerlerine düşen görevi yapacaklarını söyledi.

SPOR BAKANI DÜRÜST TAEKWONDO MİLLİ TAKIMINI KABUL ETTİ

DÜRÜST: “KKTC TAEKWONDO MİLLİ TAKIMI’NIN  İSKOÇYA’DA ELDE ETTİĞİ  BAŞARI  BÜYÜK BİR OLAY”

GÖKBİLEN: “GTF 9. DÜNYA TAEKWONDO ŞAMPİYONASI’NIN 2013 YILINDA KKTC’DE YAPILMASI KONUSUNDA KARAR ALDI”

Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst, İskoçya’da yapılan “Dünya Taekwondo Şampiyonası’nda KKTC’yi başarıyla temsil ederek ülkeye dönen, Milli Olimpiyat Komitesi Başkanı Eyüp Zafer Gökbilen başkanlığındaki Taekwondo Milli Takımı’nı kabul etti.

Ziyarette İskoçya’daki şampiyona hakkında Bakan Dürsüt’e bilgi veren heyet başkanı Eyüp Zafer Gökbilen, Global Taekwondo Federasyonu’nun (GTF)  “9’uncu Dünya Taekwondo Şampiyonası”nın 2013 yılında Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde yapılması konusunda karar aldığını söyledi.

Gökbilen, yaklaşık 100 ülkeden beş bine yakın sporcuyu KKTC’ye davet ederek gerçekleştirecekleri büyük organizasyon konusunda, Milli Eğitim Gençlik ve Spor Bakanlığı’ndan büyük destek beklediklerini kaydetti.

Gökbilen, İskoçya Spor Bakanı ve Birleşik Krallık Spor Organizasyonu Başkanı’nın da davet almaları halinde KKTC’ye gelebileceklerini söylediğini belirtti.

DÜRÜST

Milli Eğitim, Gençlik ve Spor Bakanı Kemal Dürüst ise,  KKTC Taekwondo Milli Takımı’nın  İskoçya’da elde ettiği başarının  büyük bir olay olduğunu vurgulayarak, tüm sporcu ve yöneticileri kutladı.

9’uncu Dünya Taekwondo Şampiyonası”nın KKTC’de yapılması kararından duyduğu memnuniyeti dile getiren Bakan Dürüst, bakanlık olarak böylesi büyük bir organizasyona katkı yapmanın kendileri için bir görev olduğunu, bu konuda ne gerekirse yapacaklarını söyledi.
Dürüst, İskoçya Spor Bakanı ve Birleşik Krallık Spor Organizasyonu Başkanı’nı da telefonla arayarak, KKTC’ye davet edeceklerini sözlerine ekledi.

Comments are closed.